Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS)

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS)

PDKS kısaltması ile telaffüz edilen Personel Devam Kontrol Sistemi başta işletmeler olmak üzere birçok alanda günümüzde kullanılmakta olup eş zamanlı olarak personel takip, güvenlik ve işletmenin idari kararlarında yardımcı olan çok önemli bir sistemdir. Günümüzde büyüklü ve küçüklü birçok işletme PDKS sistemi tercih ederek personel giderini azaltma potansiyelini yükselten önemli bir sistemdir. Firma içerisinde PDKS sistemleri birden fazla açıdan ele alınabildiği gibi aynı zamanda da entegre edilebilen diğer sistemler sayesinde güvenlik ve verimlilik sunmaktadır.
PDKS sistemlerinin sağladığı değerler;

PDKS sistemi, personelin düzenli olarak işe gelip gelmediğini izler ve devamsızlık eğilimlerini belirlemeye yardımcı olur. Bu sayede işverenler, devamsızlık sorunlarını erken tespit edebilir ve gerektiğinde önlemler alabilir.

Daha düzenli bir personel katılımı, personel giderlerinin azalmasına yardımcı olur.

PDKS sistemi, fazla mesai ve izin süreçlerini düzenler. Doğru kayıtlar tutularak fazla mesailerin ve kullanılan izinlerin daha etkin bir şekilde yönetilmesi sağlanır.

Bu, işverenlere personel giderlerini daha iyi kontrol etme imkanı verir.

PDKS sistemi, personelin çalışma saatlerini kaydederek performans değerlendirmeleri için önemli veriler sunar.

İşverenler, personelin çalışma saatlerine uyumunu değerlendirerek performanslarını daha objektif bir şekilde değerlendirebilir. Performansı düşük olan çalışanlarla ilgili gerekli önlemler alınarak, verimlilik artırılabilir ve personel giderleri optimize edilebilir.

PDKS sistemi, manuel kayıtlara göre daha doğru ve güvenilir veriler sağlar. Personelin kart veya biyometrik kimlik kullanarak giriş-çıkış saatlerini kaydetmesi, yanlış kayıtları ve dolandırıcılık girişimlerini engeller.

Bu sayede, işverenler insan hatalarının ve dolandırıcılık riskinin azalmasını sağlar, personel giderlerini minimize eder ve maliyetleri kontrol altında tutar.

PDKS sistemi, personelin düzenli devam etmesini teşvik ederek işyerinde verimliliği artırır.

Düzenli çalışma saatlerine uyan personel, süreçlerin daha düzenli ve kesintisiz ilerlemesini sağlar. Bu da işverenlere daha etkin bir şekilde çalışma imkanı verir, iş süreçlerinin verimliliğini artırır ve personel giderlerini azaltır.

Sonuç olarak, PDKS sistemi, düzenli devamsızlık takibi, fazla mesai ve izin yönetimi, performans değerlendirmesi, hataları azaltma ve verimlilik artışı gibi faktörler üzerinden firma için personel giderlerinin azalmasını sağlar.

Bu da işletmenin maliyetlerini kontrol altında tutarak karlılığı artırır ve rekabet gücünü yükseltir.

Budunoğlu PDKS

Budunoğlu Bursa PDKS sistemi alanında merkezi konumu Bursa olması sebebiyle başta Bursa olmak üzere Güney Marmara bölgesinde Kütahya, Eskişehir, Çanakkale, Bilecik, Balıkesir, İnegöl ve Yalova PDKS alanında faaliyet sunmaktadır.

PDKS terminalleri, genellikle kart okuyucu veya biyometrik özelliklere sahip olabilir. Kart okuyucu terminalleri, personelin kimlik kartını okuyarak giriş-çıkış saatlerini kaydeder. Biyometrik terminaller ise parmak izi, yüz tanıma veya el geometrisi gibi biyometrik verileri kullanarak personelin kimlik doğrulamasını gerçekleştirir.

Bu terminaller, genellikle iş yerinin giriş ve çıkış noktalarına yerleştirilir. Personel, PDKS terminaline yaklaşarak kimlik doğrulamasını gerçekleştirir ve sisteme giriş-çıkış saatlerini kaydeder. Bu veriler daha sonra PDKS sistemi tarafından işlenerek devamsızlık takibi, ücret hesaplamaları ve diğer ilgili işlemler için kullanılır.

PDKS terminalleri, personelin düzenli devamını ve çalışma saatlerini doğru bir şekilde kaydetme amacıyla kullanılır. Bu sayede işverenler, personelin devamsızlık durumlarını takip edebilir, ücret hesaplamalarını doğru bir şekilde yapabilir ve iş süreçlerini yönetebilir.

Projelerimiz

Teklif Al

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ya da teklif talepleriniz için formu doldurun.

Danışmanlarımız sizi arasın

Destek Talep
Teknik ekiplerimiz iletinizi paylaşın 1 iş günü içerisinde geri dönüş sağlayacaklardır.